Świat ciągle zadziwia. Codziennie dokonuje się nowych odkryć, powstają niezwykłe wynalazki. A mimo to wciąż tyle jest niewyjaśnionych historii, niezbadanych obszarów ziemi, niepoznanych tajemnic... Każda dziedzina życia zawiera cały szereg ciekawych informacji, które dotyczą najprzeróżniejszych spraw.

Niniejszy dział posiada wyjątkowo szeroki zakres tematyczny. Obejmuje zarówno zagadnienia związane z życiem codziennym, jak i „dziwy w niebie i na ziemi, o których ani śniło się waszym filozofom” (Wiliam Szekspir, „Hamlet”).

Jak wybrać własny filtr do wody?

Kategoria: Ciekawy świat Opublikowano: piątek, 13 luty 2015 Mikołaj Kuroczycki

Filtrowanie wody do picia staje się coraz bardziej popularne. Z racji pojawienia się na rynku dużej ilości środków służących do jej oczyszczania, warto wiedzieć jak takie produkty działają. Łatwiej wówczas wybrać sprzęt, który spełni nasze oczekiwania. 

Czytaj więcej: Jak wybrać własny filtr do wody?

Czy wiesz co pijesz? Czyli jak filtrować wodę

Kategoria: Ciekawy świat Opublikowano: piątek, 30 maj 2014 Mikołaj Kuroczycki

Większości z nas filtr do wody kojarzy się ze śmiesznie wyglądającym urządzeniem przykręcanym do kranu. Jest to jednak zaledwie jedno rozwiązane z bardzo szerokiego wachlarza możliwości filtrowania tej życiodajnej cieczy.

Czytaj więcej: Czy wiesz co pijesz? Czyli jak filtrować wodę

Podkategorie

  • Wokół nas

    Dział prezentuje artykuły z zakresu wszelkich spraw, dotyczących życia codziennego. Poruszane tutaj tematy związane są z naszym otoczeniem w domu i na zewnątrz oraz różnorodnymi życiowymi sytuacjami.

  • Szerokie horyzonty

    Im więcej wiemy, tym lepiej orientujemy się w otaczającej nas rzeczywistości i tym więcej mamy tematów do rozmów z rodziną i znajomymi. Niniejszy dział poszerza nasze horyzonty, przedstawiając interesujące ciekawostki i przydatne informacje z różnych dziedzin życia.

  • Tajemnice świata

    Pomimo zaawansowanej nauki i techniki świat wciąż jest pełen tajemnic oraz niewyjaśnionych zjawisk. Niniejszy dział prezentuje artykuły związane z zagadkowymi historiami, dziwnymi zdarzeniami, niezwykłymi przypadkami...