Magia i moc kolorów

Kategoria: Terapie naturalne Opublikowano: piątek, 14 marzec 2014 Renata Kuroczycka

Każdy kolor posiada specyficzne dla siebie wibracje energetyczne. Od dawna wiadomo, że zieleń "uspokaja" i jest odpoczynkiem dla zmęczonych oczu, niebieski „ochładza", a czerwień „ociepla".

 

W bioenergoterapii kolory wykorzytywane są do przyciągnięcia lub wzmocnienia konkretnej energii w celach leczniczych. Styliści, a nawet część psychologów zaleca kolorystyczną oprawę mieszkania czy zestaw barwny ubioru odpowiednie do osobowości danego człowieka, np. dla wyciszenia nerwicowca rekomenduje się stonowane, pastelowe kolory otoczenia, zaś dla dodania odwagi nieśmiałym osobom, poleca się im noszenie odzieży w ciepłych, słonecznych barwach (nasycona żółć, pomarańcz itp.). Z kolei w ezoteryce oraz magii szeroko stosowane są kolorowe świece, jako nośnik siły żywiołu ognia, wzmocniony energią danego koloru.

 

Biały - zawiera w sobie wszystkie kolory, toteż w zasadzie odpowiedni jest dla każdej sytuacji. Symbolizuje przede wszystkim ochronę, oczyszczenie, niewinność oraz początki nowych spraw i związków.

 

Brązowy - sprzyja przeprowadzkom, sprawom domowym i praktycznym przedsięwzięciom. Kojarzony jest również ze zwierzętami, ich leczeniem i oswajaniem.

 

Czarny - czerń to brak koloru. Posiada moc pochłaniania, toteż używany jest do usuwania negatywnych energii i szkodliwych nawyków. Tradycyjnie wykorzystywany w czarnej magii do magazynowania „złych mocy".

 

Czerwony - ze względu na barwę krwi symbolizuje życie i śmierć. Wykorzystywany jest w sprawach poświęconych osiągnięciu dobrego zdrowia i siły fizycznej oraz w wzmocnieniu sił obronnych, a także w magii miłosnej, opartej na seksie i gwałtownej namiętności.

 

Fioletowy - jeden z najbardziej intrygujących kolorów. Kojarzony jest z głębokim uduchowieniem, wewnętrzną harmonią, wyjątkowymi mocami psychicznymi i leczeniem poważnych chorób.

 

Niebieski - chłodny, antyseptyczny kolor. Reprezentuje spokój duchowy, równowagę, cierpliwość i siły podświadomości. Tradycyjnie wykorzystywany przez bioenergoterapeutów podczas seansów uzdrawiających.

 

Pomarańczowy - ciepły i wysoko energetyczny. Symbolizuje niezależność oraz pewność siebie. Najlepszy do działań, przyciągających specyficzne przedmioty czy wpływy.

 

Różowy - subtelny odcień czerwieni. Wyraża miłość, w której dominuje nieegoistyczne, szlachetne uczucie oraz szczere, lojalne przywiązanie do partnera. Kolor akceptacji, przyjaźni i współczucia.

 

Zielony - jego wibracje sprzyjają poszukiwaniom nowej pracy, przyciąganiu pieniędzy oraz dobrobytu materialnego (dom, samochód itp.). Reprezentuje także płodność, wzrost, zdrowie, małżeństwo i sprawy rodzinne.

 

Żółty - poprawia koncentrację, zwiększa możliwości intelektualne, sprzyja rozwojowi naturalnych zdolności umysłowych, ułatwia porozumiewanie się z innymi ludźmi. Symbolizuje karierę, ruch (podróże) oraz pracę twórczą.