Rekreacja to forma aktywności umysłowej lub fizycznej podejmowana w celu odpoczynku oraz rozrywki. Słowo wywodzi się z języka łacińskiego recreo i oznacza „odnowić; ożywić”.

Dobrą rekreację często porównuje się do lekarstwa – kto ma swoje hobby i ulubione rodzaje relaksu, ten cieszy się dużo lepszym zdrowiem niż ludzie nie umiejący odpoczywać. Naukowcy już dawno potwierdzili, że zajęcia rekreacyjne doskonale rozładowują napięcia nerwowe, a także zapobiegają wielu chorobom cywilizacyjnym. Poza tym sprzyjają rozwojowi następnych zainteresowań, co z kolei podnosi poziom zadowolenia z życia.

Aby rekreacja zasługiwała na swoje miano, powinna spełniać dwa warunki: dawać autentyczną przyjemność oraz być całkowicie dobrowolna. Niniejszy dział prezentuje szeroki wachlarz możliwych form rekreacji: hobby, relaks, sport, rozrywka itp.

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Podkategorie

  • Ruszaj się
  • Hobby
  • Trenuj mózg

    W dziale tym pragniemy przedstawić tematy związane z matematyką i naukami ścisłymi jednak w troszkę innym kontekście. Podejrzewamy, że części z nas na samo słowo „matematyka” włos jeży się na głowie, a po plecach spływa zimny pot. Większości pewnie przypomną się wieczory (a może i noce), gdy uczyliśmy się wzorów i regułek, których „i tak do końca świata nie będę potrzebował”. W dziale tym pragniemy przedstawić matematykę w nieco bardziej korzystnym, a może i rozrywkowym świetle. Postaramy się, oczywiście w miarę możliwości, używać prostego i przystępnego dla każdego języka. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Przekonajmy się, że matematyka nie jest taka trudna i okazuje się bardziej przydatna niż początkowo sądziliśmy.