Ciekawostki z historii akwareli

Kategoria: Hobby Opublikowano: piątek, 28 marzec 2014 Renata Kuroczycka

W najprostszym rozumieniu akwarela to technika malarska, wykorzystująca farby rozpuszczalne w wodzie. Metoda takiego malowania znana była już w starożytnym Egipcie, nie stronili od niej także artyści bizantyjscy.

Czytaj więcej: Ciekawostki z historii akwareli

Akwarela oraz najsłynniejsi polscy akwareliści

Kategoria: Hobby Opublikowano: poniedziałek, 08 kwiecień 2013 Renata Kuroczycka

Bardzo popularny i tani sposób malowania. Akwarelami można malować zarówno w pomieszczeniu, jak i w plenerze. Sklepy dla plastyków lub duże placówki z artykułami szkolnymi oferują pełne wyposażenie dla akwarelisty, łącznie z malutkimi składanymi sztalugami oraz odpowiednim, przenośnym przybornikiem malarskim.

Czytaj więcej: Akwarela oraz najsłynniejsi polscy akwareliści

Ikebana - hobby, sztuka, filozofia

Kategoria: Hobby Opublikowano: środa, 16 styczeń 2013 Renata Kuroczycka

Układanie kwiatów według tradycji ikebany stanowi prawdziwe wyzwanie. Wymaga pewnej orientacji w kulturze Japonii, znajomości określonych zasad kompozycyjnych oraz artystycznego smaku i wyczucia. Istnieją nawet konkursy na najlepszą ikebanę.

Czytaj więcej: Ikebana - hobby, sztuka, filozofia

Czytanie książek - pożyteczny relaks

Kategoria: Hobby Opublikowano: środa, 13 marzec 2013 Renata Kuroczycka

Dobra lektura to doskonała forma rekreacji. Odpowiednio dobrana książka może spełnić wiele funkcji: od poszerzenia wiedzy na konkretny temat, poprzez poprawę nastroju czy możliwość oderwania się od codziennych problemów, do samodoskonalenia włącznie (publikacje dotyczące rozwoju psychicznego i duchowego).

Czytaj więcej: Czytanie książek - pożyteczny relaks

ABC wędkarstwa

Kategoria: Hobby Opublikowano: środa, 07 listopad 2012 Renata Kuroczycka

Wędkowanie to jedno z najbardziej uniwersalnych męskich hobby. Można je uprawiać w każdym wieku i o każdej porze roku. Nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań ani sportowej kondycji. Wystarczy podstawowe wyposażenie oraz nieco informacji, aby dołączyć do wędkarskiej grupy.

Czytaj więcej: ABC wędkarstwa

Więcej artykułów…

Podkategorie

  • Dobra książka

    Dział poświęcony popularyzowaniu wartościowej literatury z różnych dziedzin (beletrystyka, biografie, reportaż, fantastyka itp.).
    Recenzuje zespół redakcyjny portalu Srebrni.pl. Wystawiamy opinie książkom, które sami przeczytaliśmy i uznaliśmy, że są warte zaprezentowania innym czytelnikom. Nie publikujemy recenzji odpłatnych ani zamówionych. Nie działamy na zlecenie wydawców ani autorów. Wszystkie recenzje są naszą własną, subiektywną oceną danej książki.

  • Fotografia dla każdego

    Dział poświęcony fotografi, postaramy się nie zanudzać czytelników suchymi parametrami aparatów, a jednocześnie pokażemy, że "fotografować każdy może". Znajdą się tutaj opisy symboli spotykanych przy sprzęcie w dziale "Akcesoria foto", opiszemy sposób w jaki powstają zdjęcia oraz ciekawe metody obróbki plików zdjęciowych.