Sylwetki figury a dopasowanie ubrań

Kategoria: Styl życia Opublikowano: środa, 16 listopad 2011 Izabela Zaloudik

Zastanawiając się, „po co mi taki artykuł, przecież z wiekiem zyskało się doświadczenie w tym zakresie ”, spójrzmy na siebie w lustro i porównajmy obecny stan naszej budowy ciała z tym co minęło. Patrząc wstecz, możemy zauważyć, że pewne cechy naszej sylwetki zniknęły, ustępując miejsca nowym i nieznanym.

Jeśli nic się nie zmieniło, to jesteśmy tymi nielicznymi szczęściarami, które bardzo dobrze znają swoje proporcje ciała. W każdym przypadku jednak dobrze jest odświeżyć sobie zasady dobrego doboru stroju. Zatem do dzieła!

 

Najprostszy sposób na określenie swojego typu sylwetki, to rozpoznanie proporcji ramion do bioder. Poznając swój typ, stoimy przed zadaniem umiejętności doboru garderoby w sposób podkreślający nasze walory. Natomiast będąc świadomym swoich niedoskonałości, próbujemy ukryć to co nam się nie podoba.

Tak naprawdę chodzi o to jak ubranie leży na ciele. Równie ważną (o ile nie najważniejszą) sprawą jest rozmiar naszej bielizny – nie ważne czy mieścimy się w „S” czy „XXL” - chodzi tu o dobór takiej wielkości owej garderoby, aby wszystkie nasze kobiece atrybuty były zmieszczone, ale nie ściśnięte i wypływające tu czy ówdzie.

Można uzyskać dobre efekty dobierając strój do swojej sylwetki, pamiętając o kilku zasadach, o których będzie mowa w tym artykule. Z uwagi na chęć zawarcia tu możliwie wyczerpujących porad, dzielimy ten temat na kilka części.

  1. Jabłko
  2. Gruszka
  3. Papryka
  4. Ogórek
  5. Karambola